Bavorský šampion

Nina Schultes z Wenzels Lohrbachhof vyhrává turnaj

WENZEL je již mnoho let aktivní jako sponzor jezdeckého sportu a podporuje Wenzel's Lohrbachhof v Neuhüttenu. Máme radost z Niny Schultesové, která se opět stala bavorskou šampionkou v závodě se svým koněm Grand Prix Iwest.

O víkendu se konal Mezinárodní turnaj Alpencup v hlavním a státním hřebčíně Schwaiganger třídy CCI3*-S a CCI2*-S. Závod je všestrannou soutěží v jezdeckém sportu, která se skládá ze tří dílčích testů drezury, cross-country jízdy a skákání. V rámci těchto testů se konalo také Bavorské mistrovství závodních jezdců. Nina Schultes z Wenzels Lohrbachhof v Neuhüttenu vyhrála soutěž se svým koněm Grand Prix Iwest v CCI3* a stala se tak bavorskou šampionkou jezdců i po roce 2021.

Vítězstvím v klasifikaci CCI3* a obnoveným titulem bavorského šampionátu oslavila dvojice Nina Schultes dosud největší společný úspěch s Grand Prix Iwest. Start byl skvělý drezurní výsledek a 3. místo v celkovém pořadí. Předtím se se svými dvěma koňmi umístil pouze olympijský vítěz a německý šampion Michael Jung. Ve skoku si pak Nina Schultesová dokázala vybojovat další místo a startovala na 2. místě v závěrečném cross-country závodě, ve kterém dokázala díky skvělé jízdě postoupit na 1. místo. Nina Schultes také dokázala přesvědčit se svým 2. koněm Zappelphilipp a skončila na skvělém 6. místě.

Nina Schultes pracuje a trénuje v Neuhüttenu u Lohrbachhofu. Malé soukromé jezdecké zařízení se specializuje především na výcvik mladých koní. V následujících letech bude tato možnost dále rozšiřována, aby zde mohlo být vycvičeno a pečováno až o 30 koní.

Nina Schultes je vynikající mistryní ve výcviku koní se zaměřením na ježdění. Několikrát se kvalifikovala a prezentovala koně pro Bundeschampionat ve Warendorfu a dosáhla mezinárodních úspěchů v závodním sedle až do CCI4****. Bavorský mistr jezdeckých seniorských závodů v letech 2016, 2019 a 2021 získal také řadu titulů v drezuře, skákání a soutěžích mladých koní.